Valūtas kalkulators – palīgs steidzamās situācijās!

Mūsdienās skaidras naudas aprite ir vērā ņemami samazinājusies, un to veicinājusi ir arī Finanšu ministrijas sagatavotie grozījumi likumā par nodokļiem un nodevām, kas darīts, lai uzlabotu finanšu sektoru Latvijā, padarot darījumus caurredzamākus. Lai arī valsts ietvaros skaidras naudas darījumu skaits samazinās, dodoties ceļojumos uz ārzemēm lielākoties joprojām tiek ņemta arī skaidra nauda, jo ar to norēķināties var visur, kā tas nav ar kredītkartēm. Bet kā saprast, cik daudz konkrētā valstī lietotu valūtu konvertēt, dodoties ceļojumā? Ar savstarpējo valūtu salīdzināšanu var palīdzēt valūtas kalkulators.

Valūtas maiņas kalkulators sniedz iespēju saprast salīdzinoši vienkāršu darbību – valūtu salīdzināšanu – jebkuram, jo ne vienmēr visiem tas ir tik vienkārši, kā šķiet. Kas jāzina par valūtas kalkulatoru?

people and computer

Valūta no senatnes līdz mūsdienām

Valūtas nozīme jau izsenis bijusi tāda, kā mūsdienās – norēķināties par precēm, pakalpojumiem vai produktiem. Lai arī pastāv uzskats, ka nauda un valūta ir vienāds jēdziens, ir citādi, jo valūta ir salīdzinoši plašāks jēdziens. Ja nauda ir papīra vai kāda metāla sakausējuma gabals, tad valūta var būt jebkas, ar ko norēķinās – ja vienā pasaules vietā tā ir papīra formā, tad citur tā var būt dārgmetālu veidā. Kā valūta mainījusies līdz mūsdienām?

 1. Valūtas pirmsākumi meklējami jau Senajā Ēģiptē, kur 2000 g.p.m.ē. tā tika izmantota kā norēķināšanās veids. Norēķinoties izmantoja metālus, un tas mainījās apmēram pēc 1000 gadiem, kad izkala pirmās monētas.
 2. Valūtas tiek iedalītas divējādi – kā nacionālās valūtas un internacionālās. Ar nacionālo valūtu var norēķināties tikai vienas valsts ietvaros, turpretī internacionālās valūtas darbojas noteiktās valstīs. Mūsdienās katrai valstij ir pieņemta noteikta oficiālā valūta, un to apgrozībā laiž valsts centrālā banka. 
 3. Interesanti, ka laika posmā līdz mūsdienām valūtu skaits ir pieaudzis, un šobrīd ir pieejamas apmēram 170 valūtas. Kas ir vēl interesantāk? Fakts, ka ne visas no šīm valūtām var konvertēt, to var darīt tikai ar apmēram 20 valūtām.

Bet kādas ir piecas populārākās valūtas pasaulē? 

Valūtu tops! Kas tajā atrodas?

Kādu no tām Tu noteikti būsi dzirdējis! Pēc pieejamajiem datiem tās ir:

 • ASV dolārs;
 • eiro;
 • Japānas jēna;
 • Sterliņu mārciņa;
 • Kanādas dolārs.

Katrai no valūtām ir savas iezīmes, un bieži ir vērojamas valūtas cenu izmaiņas attiecībā pret citām valūtām kopējā tirgū. Kādi faktori ietekmē valūtas kursu?

Valūtas kursu ietekmējoši faktori

Katrai valūtai ir arī savs kurss, un tas ir mainīgs. Kas to ietekmē?

 1. Ekonomiskie rādītāji valstī. Tas tiek aprēķināts pēc iekšzemes kopprodukta.
 2. Pirktspējas attiecība pret cenu izmaiņām.
 3. Procentu likmju līmenis.
 4. Valsts, tās centrālās bankas politika, dalība kopējā tirgū.

Šie ir tikai daži no iemesliem, kas ietekmē valūtas kursu. Bet kā darbojas valūtas konvertācijas kalkulators un kas tas ir?

men and computer

Valūtas kalkulators – lieto un aprēķini ātri!

Valūtas kalkulators online sniedz iespēju no jebkuras pasaules vietas aprēķināt valūtu nepieciešamajā daudzumā, to pārvēršot citā valūtā. Šāda kalkulatora izmantošana ir bez maksas, un to izmantot var ikviens, kuram tas ir aktuāli. Valūtas kurss kalkulatorā tiek pievienots automātiski, un tā varēs iegūt aptuveno rezultātu, lai noskaidrotu, cik, piemēram, ir 20 eiro pārvērsti ASV dolāros. Bet kā darbojas valūtas kalkulators?

 • Ieej kādā no pieejamajiem valūtas kalkulatoriem, piemēram, Aprekins.lv mājaslapā.
 • Atzīmē, kādu valūtu vēlies konvertēt un uz kādu to vēlies pārveidot.
 • Atzīmē naudas summu, kuru vēlies konvertēt.
 • Iepazīsties ar rezultātu. 

Valūtas kalkulators ir ļoti viegli lietojams, un, kas ir svarīgi – tam nav īpašu lietošanas noteikumu un par šo pakalpojumu Tev nav jāmaksā. Lai iepazītos ar plašāku informāciju par valūtas kalkulatoru un tā lietošanu, ienāc Aprekins.lv un uzzini! 

This entry was posted in Main by Marks Grīnbergs. Bookmark the permalink.

About Marks Grīnbergs

Iesākumā nebija nekā. Tad radās ceļš. Un ceļš veda... AUGŠUP! Hei, šeit jūsu draudzīgais personības pilnveidošanās eksperts Marks Grīnbergs! Paldies, ka atradāt laiku šim blogam. Apsolu - nenožēlosit!