Audiogrāmatas – ceļš uz bagātību un panākumiem

Audiogrāmatas

Ikviens, kurš nopietni pievērsies panākumiem bagātu cilvēku izpētei, ir dzirdējis frāzi “Līderi ir lasītāji” (angliski: “Leaders are readers”). Viens no mūsdienu dižākajiem investoriem Vorens Bafets (Warren Buffett) savas karjeras sākumā katru dienu izlasījis 600 – 1000 lappuses. Un pat tagad, ar 92 miljardiem dolāru būdams viens no planētas visbagātākajiem cilvēkiem, viņš lasīšanai veltī lielāko daļu sava nomoda laika. Bet ko darīt mums, ja mūsu pašreizējais laika sadalījums un pienākumu nasta neļauj veltīt laiku lasīšanai? Atbilde ir skaidra – mēs varam klausīties audiogrāmatas.

Kādu praktisku labumu sniedz audiogrāmatas?

Audiogrāmatu klausīšanās sniedz daudzus papīra grāmatām raksturīgos ieguvumus un papildus tam ļauj vērtīgās informācijas apguvi apvienot ar auto vadīšanu, sportošanu, ēst gatavošanu vai citiem darbiem. Turklāt tiem cilvēkiem, kam ir dzirdes uztvere, audiogrāmatas iespiežas atmiņā labāk nekā papīra grāmatu teksti.

Stīvs Sībolds (Steve Siebold) ir intervējis 1200 no pasaules bagātākajiem cilvēkiem un, to darot, pats ir kļuvis par miljonāru. Daudzi no viņa intervētajiem pievērš maz uzmanības formālajai izglītībai. Bet viņi visi bagātina sevi ar grāmatām. Un nevis ar romāniem, bet gan ar izglītojošām un motivējošām grāmatām. Īpaši lielu vērtību bagātnieki pievērš biogrāfijām un autobiogrāfijām, kuras ļauj mācīties no diženu cilvēku panākumiem un kļūdām.

Audiogrāmatu klausīšanās pavairo mūsu pieredzi. Dažu stundu laikā varam iegūt atziņas un izpratni, kam citi cilvēki veltījuši visu savu mūžu. Tāpat audiogrāmatu klausīšanās ļauj mums būt gudru cilvēku kompānijā. Daļa autoru paši ierunā savus darbus. Piemēram, miljonāra Granta Kardones (Grant Cardone) paša ierunātajā audiogrāmatā “Esi apsēsts vai esi viduvējs” (“Be Obsessed or Be Average”) izcilā veidā jūtamas autora emocijas un attieksme, kas sava dzīvīguma dēļ dziļi iespiežas klausītajā apziņā. Visbeidzot, audiogrāmatu klausīšanās padara mūs konkurētspējīgākus. Zināšanām uzkrājoties, mēs pakāpeniski varam kļūt par savas jomas ekspertiem, ja katru dienu kaut vai vienu stundu veltām vērtīgu materiālu apguvei.

Kur klausīties audiogrāmatas latviski?

2016. gadā darbu sāka viedtālruņu aplikācija “Fabula.” Izpētot lietotāju atsauksmes Google Store veikalā, var secināt, ka sākotnēji veicies labi, bet vēlāk daļai lietotāju radušās problēmas ar apmaksu, tehniskām lietām un, šķiet, ar pārāk retiem jaunu audiogrāmatu papildinājumiem.

“Jāņa Rozes” interneta veikalā iespējams iegādāties audiogrāmatu CD, sākot ar 1,10 eiro par ierakstu. Šobrīd izvēle gan aprobežojas ar 46 ierakstiem.

Apsveicama iniciatīva par godu Latvijas simtgadei ir portāls Audio-Gramata.lv, kurā bez maksas ir lejupielādējami latviešu literatūras klasiķu darbi MP3 formātā. Savukārt uz neredzīgo un vājredzīgo auditoriju fokusējusies NeredzigoBiblioteka.lv, kas saviem lasītājiem izsniedz CD un MP3 formāta audio ierakstus.

Audiogrāmatas angliski un citās valodās

Ar 200 000 grāmatu Audible ir pirmais pakalpojums, kas nāk prātā daudziem audiogrāmatu faniem. Šī “Amazon” īpašumā esošā kompānija piedāvā 30 dienu bezmaksas izmēģinājuma periodu, bet pēc tam mēneša maksa ir 14,95 dolāri.

Citi līdzīgi uzņēmumi, tiesa, ar mazāku audiogrāmatu skaitu, ir Overdrive, Downpour, Scribd un Hoopla Digital. Ņemot vērā audiogrāmatu augošo popularitāti, var diezgan droši prognozēt, ka drīzumā parādīsies jauni šī pakalpojuma sniedzēji, bet esošie aizvien vairāk papildinās pieejamo ierakstu klāstu.

Visbeidzot jāpiemin, ka daudzas labas audiogrāmatas ir pieejamas vietnē YouTube. Vērtīgi audio materiāli ir atrodami arī podkāstos. Savukārt viedtālruņos ir bez maksas pieejamas “text to speech” aplikācijas, kuras spēj mutiski atskaņot gandrīz jebkuras mājaslapas tekstu (turklāt dažām no šīm aplikācijām ir tik laba un ne-robotiska balss, ka pēc laika gandrīz vai sāk likties – tekstu lasa dzīvs cilvēks).

Proudly powered by WordPress | Theme: Courier Blog by Crimson Themes.